Přihlásit se k odběru newsletteru

  Investiční skupina Peakside Capital prodala administrativní budovu Argo Alpha na Evropské třídě v Praze 6. Novým majitelem se stala česká developerská společnost bpd development.

  Argo Alpha je kvalitní kancelářská budova se skvělou dopravní dostupností a prestižními nájemci jako jsou Sanofi-Aventis, ČSA, AeskuLab, Konica Minolta anebo Takenaka Europe. Máme obrovskou radost, že jsme pomohli Peakside Capital dále zhodnotit tuto skvěle fungující budovu díky správně zacíleným investicím, navýšením obsazenosti a mohli je provést úspěšným procesem prodeje,” komentuje Martin Machala, Senior Investment Analyst ze společnosti CBRE.

  Michal Nawrot, ředitel Peakside Capital, k tomu dodává: „S výsledkem prodeje jsme velmi spokojeni. Tým CBRE nám byl cennou podporou nejen v průběhu jednání o samotné transakci, ale také během celého životního cyklu této investice. Od poskytování vysoce kvalitní správy nemovitosti a zajištění nových pronájmů až po následné investiční poradenství.

  Budova Argo Alpha byla postavena v roce 2009. Leží v přímém sousedství stanice metra Veleslavín a je téměř plně obsazena. Disponuje 11 000 m2 kancelářských ploch třídy A na pěti nadzemních podlažích, které nájemcům umožňují efektivní řešení pracovních prostor až o velikosti 2 000 m2. V rámci dvou podzemních podlaží se nachází 300 parkovacích stání a také skladové prostory. Objekt je skvěle dostupný autem i dopravními prostředky MHD jak z centra města, tak mezinárodního letiště v Ruzyni.

  O CBRE
  CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2018). S přibližně 90 000 zaměstnanci poskytuje služby majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 480 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje širokou škálu integrovaných služeb, které zahrnují project management; property management; investment management; oceňování nemovitostí; pronájem nemovitostí; průzkumy trhu a strategické poradenství. S téměř 350 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 75 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.