Přihlásit se k odběru newsletteru

    Developer Crestyl minulý týden koupil v Praze rohový dům vedle obchodního domu Kotva, ve kterém má pobočku banka ČSOB. Historickou budovu plánuje rekonstruovat. Objekt prodala rakouská společnost VB Real Estate Leasing, cena se mohla pohybovat kolem půl miliardy korun. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). Na pražském náměstí Republiky tak podle deníku změnila vlastníka za poslední dva roky už čtvrtá budova.


    „Pokračujeme v naší strategii nákupu unikátních budov v lukrativních lokalitách,“ řekl k transakci generální ředitel skupiny Crestyl Omar Koleilat. Na adrese náměstí Republiky 7 si nyní vedle pobočky ČSOB pronajímá kanceláře například agentura PR.Konektor.

    Náměstí Republiky je pro obchodníky velmi zajímavým místem, denně tudy projde v průměru téměř 90.000 lidí. V posledních letech se zde zobchodovaly nemovitosti za několik miliard korun. Například za obchodní dům Kotva loni zaplatila firma Pražská správa nemovitostí v přepočtu 2,2 miliardy korun. Slovenský miliardář Milan Fiľo ve veřejné dražbě koupil od státu bývalý klášter za 790 milionů Kč.

    Crestyl zbudoval v tuzemsku několik kancelářských a obchodních center. Je také developerem bytových a rodinných domů v Praze, středních Čechách i v Mostě. K jeho projektům patří revitalizace paláce Savarin a dalších historických budov a výstavba nových v centru Prahy v sousedství Václavského náměstí a ulice Na Příkopě.