Přihlásit se k odběru newsletteru

  Na místě bývalé panelárny a průmyslového areálu za nádražím v pražských Holešovicích vyroste do roku 2022 komplex kanceláří, bytů a hotel. Developeři GEONE a Skanska Property získali územní rozhodnutí pro stavbu projektů Rivery a Port7. Součástí areálu na břehu Vltavy bude úvaziště pro lodě a pobřežní cyklostezka. Společnost GEONE o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


  Celková plocha zastavěného území mezi Trojským mostem, holešovickým nádražím, mostem Barikádníků a Vltavou přesáhne 50 000 metrů čtverečních. Skanska bude v komplexu stavět především kanceláře, GEONE vybuduje ubytovací zařízení v podobě studií, loftů a hotelu. Postará se také o výstavbu volnočasové a relaxační části projektu.

  „Hrubý předpoklad je, že investice do projektu Rivery dosáhne 1,5 miliardy korun,“ řekl dnešním Hospodářským novinám ředitel společnosti GEONE Milan Janků. Dodal, že firma už podala žádost o stavební povolení.

  S demolicí bývalé panelárny a průmyslového areálu chtějí developeři začít letos na podzim. Zahájení stavby předpokládají v prvním pololetí příštího roku a celý komplex Rivery by měl být dokončen do roku 2022.

  Kromě hotelu, bytů, obchodů a kanceláří vznikne za holešovickým nádražím 358 parkovacích stání a rozsáhlé lodní úvaziště. „Dále bude v komplexu vybudováno množství obchodních ploch a komerčních prostor,“ uvedla Kristýna Kořínková ze společnosti GEONE.

  Komplex bude k městské infrastruktuře napojen silnicí ústící do Argentinské ulice. V plánu je i pobřežní cyklostezka.

  Developerský projekt na břehu Vltavy za holešovickým nádražím připravovala společnost GEONE od konce roku 2013. Společnosti Skanska Commercial Development Europe AB koupila část projektu loni v březnu.