Přihlásit se k odběru newsletteru

    Počet stavebních povolení v Olomouckém kraji letos v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 8,2 procenta na 999. Orientační hodnota povolených staveb se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšila o 1,4 procenta na 3,888 miliardy korun. Na jedno povolení v kraji tak připadala stavba v průměru za 3,9 milionu korun. ČTK informaci získala z údajů Českého statistického úřadu.


    Nejvíce stavebních povolení bylo od ledna do konce března v Olomouckém kraji vydáno na budovy, konkrétně 553. Na stavby na ochranu životního prostředí se podle údajů ČSÚ vztahovalo 122 povolení a na ostatní stavby bylo vydáno 324 povolení.

    Orientační hodnota chystaných staveb budov v Olomouckém kraji činila 2,772 miliardy korun, z toho na bytové projekty připadalo 1,5 miliardy. Hodnota stavebních projektů zaměřených na životní prostředí obnášela 389 milionů korun a ostatních projektů 727 milionů korun.

    V celém Česku počet vydaných stavebních povolení v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 7,3 procenta na 19.399. Orientační hodnota povolených staveb se zvýšila o 18,1 procenta na 91,615 miliardy korun.

    Loni počet vydaných stavebních povolení v Olomouckém kraji meziročně klesl o dvě procenta na 4173. Orientační hodnota povolených staveb ale vzrostla o 6,4 procenta na 19,5 miliardy korun, což byla nejvyšší hodnota od vzniku kraje. Průměrná orientační hodnota jednoho stavebního povolení v kraji činila 4,7 milionu korun a byla po Praze druhá nejvyšší.