Přihlásit se k odběru newsletteru

    Ve Vojtově ulici v Brně začne v létě výstavba bytových domů za 400 milionů korun bez DPH. Nabídnou 116 městských nájemních bytů. Část bude pro seniory, část pro mladé rodiny. První nájemníci by se mohli nastěhovat na konci příštího roku, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Součástí bude vybudování 155 parkovacích míst.


    V místě trval do prosince loňského roku záchranný archeologický výzkum. Radní včera vybrali firmu, která vyhrála výběrové řízení a domy postaví. Je to Společnost pro výstavbu Bytových domů Vojtova, která se skládá z firem Strabag, Syner a Imos Brno. „Sdružení podalo nejnižší nabídkovou cenu ve výši 399 milionů korun bez DPH a současně nejkratší dobu plnění v počtu 573 kalendářních dnů,“ uvedl Hladík.

    Část bytů poslouží mladší a část starší generaci. „Třicet bytů bude startovacích pro mladé rodiny a 86 pro seniory. Vznikne i 155 parkovacích míst, z toho 90 bude v suterénu objektů,“ doplnil Hladík.

    Podle něj se počítá i s velkou nebytovou plochou a dětským hřištěm. V objektech bude mít zázemí pečovatelská služba městské části Brno-střed, bude tam i pobočka Knihovny Jiřího-Mahena a pobočka Kulturně vzdělávacího střediska Brno-střed.

    Brno podle Hladíka plánuje v následujících letech stavět nebo rekonstruovat staré a nevyužité bytové domy, ve kterých by vznikly stovky bytů jak pro seniory, tak pro mladé rodiny a případně handicapované lidi. V současnosti má Brno ve správě bezmála 30 000 bytů.