Přihlásit se k odběru newsletteru

  Developerská skupina T.E zahájila stavbu druhého ze svých aktuálních projektů – Truhlárny. Ačkoliv práce jsou na samém začátku, jeden ze čtyř mimořádných rodinných domů je již v tuto chvíli prodán. Dokončení je naplánováno na konec roku 2017.

  Developerská a stavební skupina T.E úspěšně získala pravomocné stavební povolení a v polovině ledna vyčištěním a vyklizením parcel zahájila stavební práce na Truhlárně, dalším ze svých high-endových projektů. Komplex čtyř rodinných domů vyroste na místě bývalého zájezdního hostince a staré truhlárny, uprostřed malebných uliček památkové oblasti Tejnka na Praze 6.

  Architektům se podařilo přirozeně navázat na atmosféru starého Břevnova a zároveň splnit veškeré nároky kladené na nejvyšší rezidenční segment. Ačkoliv stavba je teprve v rané fázi, o domy je velký zájem – první z nich má již nyní svého majitele a další jsou v jednání.

  Skupina T.E stojí nejen za developerskou přípravou Truhlárny, ale i za její výstavbou. Generálním dodavatelem stavby je totiž koncernová společnost T.E Construction Management (T.E.C.M). Jejím smyslem je dodržení nejen projektového zadání a harmonogramu, ale také mimořádný důraz na detail a kvalitu provedení, který na své stavby skupina klade. Za architektonickým a projektovým řešením Truhlárny stojí kancelář under-construction architects, interiéry navrhlo renomované londýnské studio Jestico + Whiles a o zahrady i dekorační zeleň na fasádě se postarali zahradní architekti z českého ateliéru Flera.

  Při tvorbě funkčního i estetického zadání pro architekty se partneři T.E nechali inspirovat townhousy z Londýna a New Yorku – městskými rodinnými domy o více patrech s útulnou menší zahradou funkčně propojenou s obývacím pokojem. Takové budovy kombinují životní prostor a soukromí rodinného domu bez náročné údržby rozlehlého pozemku.

  Neméně důležitá byla zahraniční inspirace také pro požadavek nakombinovat historickou uliční fasádu s moderními technologiemi a architekturou interiérů a zahradní části. „Truhlárna v sobě spojuje to nejlepší z minulosti i současnosti – nefalšovaná historická atmosféra jde ruku v ruce s komfortem a bezpečností, které dokáží poskytnout jen ty nejmodernější technologie. Obyvatelé ocení ryze praktickou stránku projektu, jako je pohodlné dopravní spojení do centra i mimo město, dostupnost veškerých služeb, kultury a zábavy, ale také soukromí a pohodlí vlastního rodinného domu s jedinečnou architekturou dvou tváří a s unikátním zeleným pokračováním svého obývacího pokoje,“ říká partner T.E Martin Hubinger.

  Každý z rodinných domů má své vlastní domovní znamení s odkazem ke staré truhlárně, svou vlastní identitu symbolizovanou například dlátem či pilkou. Domy mají tři nadzemní a jedno podzemní podlaží s úložným, technickým či specificky funkčním zázemím, a dále společné podzemní parkování pod zahradami, kde nechybí ani stání pro hosty.

  Jednotlivá podlaží se prosklenými plochami a terasami otevírají do jižních zahrad, strana do ulice oproti tomu odcloňuje čilý městský život. Pomyslnou třešničkou na dortu je střešní terasa, která rezidentům nabídne výhled na úchvatné panorama Hradčan. Promyšlené dispoziční řešení využívá každý volný prostor. Autoři projektu mysleli i na takové detaily, jako je místo pro wellness, saunu či posilovnu, v každém domě bude instalován také osobní výtah. Všechny domy jsou stavěny tak, aby vyhověly nejnáročnějším požadavkům energetického štítku A.

  Developerská a stavební skupina T.E si u všech svých projektů zakládá nejen na jedinečnosti návrhu, vysoké kvalitě použitých materiálů a precizním řemeslném provedení, ale velký důraz klade také na jejich bezprostřední okolí.

  V případě Truhlárny se architekti rozhodli vnitřní a vnější prostory propojit. Přirozeným a téměř neviditelným přechodem interiéru do zahrad se jim podařilo domy rozšířit o další obytné místnosti v zeleni. „Při návrhu exteriéru Truhlárny jsme pracovali s postupně se rozvolňujícími paravány a keři namísto zcela izolujících plotů. Přírodní dřevěné prvky poskytují žádanou intimitu, ale díky své promyšlené a vzájemně provázané architektuře i vazbu na okolí. Každá zahrada také překvapí nějakým skrytým zákoutím či klidným místem k posezením a relaxaci, jako celek pak nabídne nádherný výhled z oken a teras domu,“ říká zakladatel zahradního ateliéru Flera Ferdinand Leffler.

  Skupina T.E věnuje pozornost také nadstandardní péči o zákazníka. Developer proto bude dva roky po kolaudaci na své náklady zajišťovat správu zahrad a společných prostor, aby se rezidenti mohli plně soustředit na zabydlení. Dokončení Truhlárny je naplánované na konec roku 2017, kolaudace a předání bude následovat vzápětí. První dům je již prodaný, ale zbývající tři s výměrou od 220 do 270 m2 jsou nadále nabízeny k prodeji, ačkoliv některé z nich jsou již v jednání s dalšími zájemci.