Pro média

Kontakt pro média

Marie Mocková

Výkonná manažerka a tisková mluvčí

E: marie.mockova@artn.cz
T: +420 724 660 617

Tiskové zprávy

26/04/2018

Trend Report 2018: realitní trh prosperuje, ceny rostou

Růst vlivu domácích investorů, podpořený dostatkem kapitálu a důvěrou ve stabilní ekonomiku, vytváří dobré podmínky pro další rozvoj českého realitního trhu. Trend růstu cen nemovitostí pokračuje i nadále, zaznívají první zmínky o cenové bublině. Vysoká kvalita projektů je běžným standardem.

09/01/2018

Marie Mocková PR manažerkou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)

Na začátku ledna 2018 nastoupila Marie Mocková na pozici PR manažerky v Asociaci pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Mocková přichází do Asociace po čtyřletém působení v Hypoteční bance, člena finanční skupiny ČSOB, kde strávila tři roky na pozici tiskové mluvčí a poslední rok jako manažerka marketingu.

23/08/2017

Ceny nemovitostí spíše dále porostou, shodují se odborníci

V úterý 22. srpna 2017 se v Praze diskutovalo o makroekonomických trendech a jejich vlivu na nemovitostní trh v České republice. V diskusi vystoupili čtyři řečníci z finančního světa – Zdeněk Tůma (KPMG), Jan Frait (ČNB), Petr Dufek (ČSOB) a Milan Roček (Společnost pro cenové mapy; Hyposervis), debatu moderoval Jan Sadil.

15/11/2016

Výroční cena ARTN letos míří do laserového centra ELI Beamlines

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) letos popatnácté rozhodla o držiteli prestižní Výroční ceny „AWARD FOR EXCELLENCE“. Za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj českého trhu nemovitostí bylo letos oceněno mezinárodní laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech.

11/10/2016

Personální novinky v ARTN

S účinnosti od září 2016 byla správní radou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí uvedena do funkce výkonné manažerky ARTN Martina Kaděrová, která v této pozici vystřídá po 3 letech Moniku Kofroňovou.

15/09/2016

Photo Press Release z oslavy 15. narozenin ARTN

Ve Veslařském klubu Slavia Praha se ve čtvrtek 8. září 2016 sešli hosté narozeninového večírku u příležitosti 15 let vzniku Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Podívejte se, jak to vypadalo.

12/09/2016

ARTN slaví 15 let svého působení na českém nemovitostním trhu

ARTN si dnes připomíná 15. výročí svého založení. V prvním roce své existence čítala 38 členů, jejichž setkávání se nesla v duchu neformálních rozhovorů na nejrůznější důležitá a palčivá témata v realitním byznysu. Asociace dnes představuje silné uskupení čelních aktérů nemovitostního trhu a dobře etablovaného partnera, který se podílí se na řadě legislativních změn.

28/04/2016

Trend Report 2016: porostou ceny i kvalita nemovitostních projektů

Příliv investorů podpořený dostatkem kapitálu a důvěrou v domácí ekonomiku vytváří dobré podmínky pro další rozvoj českého realitního trhu. Pokračuje pozvolný růst cen, zejména v rezidencích, a přibývá ryze českých subjektů v oblasti investic. Tlak poptávky na zvyšování kvality projektů zesiluje.

14/04/2016

Nové logo ARTN symbolizuje nastartované změny

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí u příležitosti letošního 15. výročí svého vzniku představila svým členům nový vizuál loga, který je součástí celkového redesignu ARTN. Z předložených 16 návrhů zvítězil koncept agentury AD13, který podtrhuje moderní vizualizaci a současně respektuje historii loga, jež ARTN dobře sloužilo patnáct let.

31/03/2016

Zdenka Klapalová popatnácté prezidentkou ARTN

Valná hromada jednomyslně potvrdila stávající složení správní a dozorčí rady ARTN. Funkce prezidentky se patnáctým rokem v řadě ujímá Zdenka Klapalová. Nastartované změny vedoucí k větší profesionalizaci asociace podpoří nová moderní vizualizace loga.

12/02/2016

Průzkum ARTN: realitní experti věří v řízený dialog o územním rozvoji

Situace na českém trhu nemovitostí je nadále příznivá, odborníci očekávají v roce 2016 konsolidaci hlavních hráčů na trhu, specializaci na best-in-class aktivity a růst kvality projektů. Pokračovat bude pozvolný růst cen, zejména v rezidencích, a přibývat bude českých subjektů v oblasti investic. V Praze však dojde ke zpomalení výstavby a bez jasných pravidel a koncepce územního rozvoje bude dopad na odvětví silnější. Vyplývá to z pravidelného lednového průzkumu Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), jehož cílem je odhalit nejvýraznější trendy na trhu nemovitostí v letech 2016/17.

11/01/2016

ARTN zve realitní experty k účasti na dotazníkovém šetření trendů českého nemovitostního trhu

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí dnes vyzvala zástupce českého realitního trhu, aby se zúčastnili pravidelného každoročního průzkumu, jehož cílem je sledování vývoje a trendů na českém realitním trhu. V letošním dotazování se chce zaměřit na pozitivní faktory vývoje trhu, na územní rozvoj a spolupráci soukromého a veřejného sektoru.

01/12/2015

Výroční cena ARTN letos míří do Stavebního fóra

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) letos počtrnácté rozhodla o držiteli prestižní Výroční ceny „AWARD FOR EXCELLENCE“. Za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj českého trhu nemovitostí bylo letos oceněno Stavební fórum.

05/05/2015

Výstavba v Praze v kleštích, nejistota vede k odlivu investorů, odborníci varují před zastavením rozvoje Prahy

Poslední dubnový týden se uskutečnilo diskusní setkání Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, které se týkalo další budoucnosti stavebního trhu v Praze, který je zásadně ovlivněn nejasnostmi panujícími kolem Pražských stavebních předpisů. Zástupci investorů i odborníků posílají současnému vedení hlavního města jasný vzkaz – termíny spojené s věcnou novelou jsou nereálné a období provizoria se dále prodlouží. Taková situace je neudržitelná a může vést až k faktickému zastavení výstavby v hlavním městě na další měsíce či roky…

26/03/2015

Do čela ARTN znovu zvolena Zdenka Klapalová, členská základna se rozšíří

Valná hromada Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí potvrdila stávající složení správní a dozorčí rady. Schválena byla zásadní změna stanov, která po 13 letech existence ARTN nově umožní vstup korporátních členů. K úpravě stanov ARTN přistoupila s cílem pokračovat v procesu profesionalizace sdružení a možnost dále zefektivnit činnost pracovních skupin.

13/02/2015

Realitní trh ve znamení rostoucího zájmu o investice – odborná veřejnost volá po stabilitě, transparentnosti, profesionalitě a odvaze

ARTN dnes zveřejnila výsledky svého lednového průzkumu. Tahounem realitního trhu budou letos i příští rok investiční aktivity, odborníci čekají mírný růst cen a věří v udržení nízkých úrokových sazeb. Největší změny se projeví na rezidenčním a kancelářském trhu, nejméně v oblasti cestovního ruchu. Přírůstky nových projektů lze očekávat v rezidencích a díky rostoucímu zájmu investorů u průmyslových nemovitostí. Trendem napříč sektory bude větší diverzifikace kvality. Rozvoj trhu je omezován nestabilitou legislativy.

22/01/2015

Tiskové vyjádření ARTN k rozhodnutí MMR ze dne 16. 1. 2015 pozastavit účinnost Pražských stavebních předpisů

Investoři a podnikatelé ve stavebnictví vítají skutečnost, že MMR ve svém rozhodnutí ponechalo v účinnosti alespoň přechodná ustanovení Pražských stavebních předpisů, a tím zabránilo nejistotě na pražském stavebním trhu. Jasná pravidla výstavby a povolování staveb podpoří jistotu jak obyvatel města, tak investorů a ostatních podnikatelů ve stavebnictví, kteří se obávali zmařených miliardových investic do veřejného i soukromého sektoru.

Logo

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí představila 30. března 2016 svým členům nový vizuál loga, který je součástí celkového redesignu ARTN. Asociace se k tomuto kroku rozhodla u příležitosti letošního 15. výročí svého vzniku. Z předložených 16 návrhů zvítězil koncept agentury AD13, který podtrhuje moderní vizualizaci a současně respektuje historii loga, jež ARTN dobře sloužilo 15 let.