Skupina Hub Ventures, majitel poskytovatele sdílených kanceláří Impact Hub, získala 55procentní podíl v pražském centru K10 Coworking, které poskytuje stejné služby. Firma Impact Hub to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě.

Celková plocha sdílených kanceláří skupiny v Česku tak vzroste na 7700 metrů čtverečních. Z celkové plochy všech sdílených kanceláří je to necelá třetina.


Členská základna v Praze se podle Hub Ventures rozroste na téměř 900 členů, v České republice na 1700 lidí. „Podpis dohody uzavírá několikaměsíční vyjednávání o akvizici, kvůli kterému bylo odloženo červnové IPO (primární úpis akcií) skupiny Hub Ventures na trhu START pražské burzy. V současnosti probíhají přípravy na nový termín IPO, akcie Hub Ventures by tak měly být přijaty k obchodování na burze ještě letos,“ uvedla mluvčí Impact Hub Jana Olejníková.

Skupina Hub Ventures je vlastníkem sítě poskytovatelů sdílených kanceláří Impact Hub v Praze, Brně a Ostravě. Zároveň je majitelem poradenské společnosti Hub Innovation.

Podle údajů realitní poradenské firmy Cushman & Wakefield bylo v polovině roku v Česku 76 center sdílených kanceláří o celkové ploše 25 000 metrů čtverečních. Z toho 43 jich bylo v Praze. Mezi klienty patří ve velké většině Češi. Nejčastějšími obory jejich podnikání jsou technologie a IT, marketing, grafický design nebo psaní textů.