Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


reSITE 2017: In/visible City přiveze světové hvězdy oboru

V červnu 2017 se do Prahy vrací konference světového formátu reSITE pro developery, architekty, urbanisty a politiky městských samospráv, největší svého druhu ve střední Evropě. Akce se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu a rozvoj města. Na akci se setká asi tisícovka účastníků se 40 nejvýznamnějšími světovými i českými osobnostmi oboru.

KDY: 22. – 23. června 2017
KDE: Forum Karlín, Pernerova 51, Praha 8 – Karlín

Tématem bude hmatatelná i nehmotná anatomie měst a to, jak se veškeré infrastruktury promítají do navrhování a jak ovlivňují navrhování staveb a veřejných prostranství.

Dvoudenní akce klade důraz na mezioborový dialog a na posilování důvěry mezi městskými samosprávami a soukromým sektorem, bez jejichž synergie se neobejde úspěšný a udržitelný rozvoj měst.

 „To, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, často není vidět. Například hospodaření s vodou a odpady. Přitom i zcela funkční infrastruktury se mohou stát ikonami města a jsou rozhodující pro kvalitu života,“ zve na konferenci šéf reSITE Martin Barry.

Interaktivní zážitková konference přivítá na čtyři desítky odborníků včetně světově proslulé architektky Kazuyo Sejimy, místostarosty Paříže Jeana-Louise Missiky anebo krajinné architekty a autorky memoriálu Diany, princezny z Walesu, Kathryn Gustafson. Představí nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměří se na styčné body infrastruktur s developmentem a architekturou, na zapojení občanů a chytrá řešení.

Právě Jean-Louis Missika, místostarosta Paříže zodpovědný za městské plánování, architekturu, ekonomický rozvoj a atraktivitu města představí jeden z největších a nejambicióznějších urbanistických projektů světa Réinventer Paris, plně postavený na participaci, který během jediné výzvy našel nové využití a investory pro 23 lokalit pařížské metropole. Přijede také architektka Caroline Bos z nizozemského UN Studia, jež projektovala most Erasma v Rotterdamu, Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu anebo úchvatné hlavní nádraží v Arnhemu.

reSITE letos letos podpoří neformální networking tematickými bar crawls pod vedením zajímavých osobností. Rovněž v Praze poprvé zprostředkuje NightSeeing™, noční komentovanou prohlídku s Leni Schwendinger z New Yorku, jež řídí globální divizi designu osvětlení ve firmě Arup. reSITE se daří vytvářet mezioborové průsečíky mezi soukromým sektorem, architekty, ekomomy a městskými samosprávami. Přináší nenahraditelný kontakt s posledními trendy, které hýbou světem.

Zvýhodněná registrace – reSITE Early Bird – platí do konce února.
Využijte exkluzivní promokód pro členy ARTN! 

 VIDEO: Takový byl reSITE 2016

>