Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


reSITE 2017: In/visible City přiveze světové hvězdy oboru

22. a 23. června 2017 se vrací do Prahy konference světového formátu reSITE pro developery, architekty, urbanisty a politiky městských samospráv, největší svého druhu ve střední Evropě. reSITE 2017: In/visible City se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu a rozvoj města. Na akci se setká asi tisícovka účastníků se 40 nejvýznamnějšími světovými i českými osobnostmi oboru.

Využijte exkluzivní promokód pro členy ARTN.

 Tématem bude hmatatelná i nehmotná anatomie měst. Jak veškeré infrastruktury budoucí potenciál pro investice a novou výstavbu? Jak ovlivňují navrhování staveb a veřejných prostranství? Dvoudenní akce klade důraz na mezioborový dialog a na posilování důvěry mezi městskými samosprávami a soukromým sektorem, bez jejichž synergie se neobejde úspěšný a udržitelný rozvoj měst.

 „To, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, často není vidět. Například hospodaření s vodou a odpady. Přitom i zcela funkční infrastruktury se mohou stát ikonami města a jsou rozhodující pro kvalitu života,“ zve na konferenci šéf reSITE Martin Barry.

 Interaktivní zážitková konference přivítá na čtyři desítky odborníků včetně světově proslulé architektky Kazuyo Sejimy, místostarosty Paříže Jeana-Louise Missiky anebo krajinné architekty a autorky memoriálu Diany, princezny z Walesu, Kathryn Gustafson. Představí nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměří se na styčné body infrastruktur s developmentem a architekturou, na zapojení občanů a chytrá řešení.

 Zejména doporučujeme přednášku Jeana-Louise Missiky. Místostarosta Paříže zodpovědný za městské plánování, architekturu, ekonomický rozvoj a atraktivitu města představí jeden z největších a nejambicióznějších urbanistických projektů světa Réinventer Paris, plně postavený na participaci, který během jediné výzvy našel nové využití a investory pro 23 lokalit pařížské metropole. Přijede také architektka Caroline Bos z nizozemského UN Studia, jež projektovala most Erasma v Rotterdamu, Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu anebo úchvatné hlavní nádraží v Arnhemu.

 reSITE letos letos podpoří neformální networking tematickými bar crawls pod vedením zajímavých osobností. Rovněž v Praze poprvé zprostředkuje NightSeeing™, noční komentovanou prohlídku s Leni Schwendinger z New Yorku, jež řídí globální divizi designu osvětlení ve firmě Arup. reSITE se daří vytvářet mezioborové průsečíky mezi soukromým sektorem, architekty, ekomomy a městskými samosprávami. Přináší nenahraditelný kontakt s posledními trendy, které hýbou světem.

 

Registrace: reSITE.cz Early Bird do konce února.

22.-23. června 2017 | Forum Karlín Praha

  

Video

>