Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


Konference Šetrné budovy 2017 bude o vizích, trendech i architektuře budoucnosti

14. listopadu 2017 se bude konat již 6. ročník konference Šetrné budovy – letos s podtitulem Vize a trendy ve stavebnictví 2030 – 2050. Akce, na které vystoupí množství českých i zahraničních řečníků, se uskuteční v budově Clarion Congress Hotelu a bude zakončena galavečerem. Přijďte se inspirovat nejnovějšími trendy v oblasti šetrných staveb a využijte tuto jedinečnou networkingovou příležitost k navázání nových obchodních kontaktů.

KDY: 14. listopadu 2017 | 9:00 – 23:00
KDE: Clarion Congress Hotel Praha, Freyova 945/33, Praha 9 – Vysočany

  • Jak bude vypadat architektura budoucnosti?
  • Proč je důležité vytvářet energeticky šetrné a udržitelné budovy?
  • Jak nás ovlivňuje vnitřní prostředí budov?
  • Je nedostatek vody opravdu naléhavým problémem?

Odpovědi na tyto i další otázky Vám zodpoví zahraniční i čeští mluvčí v průběhu panelových diskusí, představení případových studií a dynamických debat.

Vesmírný architekt a spolupracovník NASA Ondřej Doule, hlavní řečník konference, se podělí o své vize, jak lze inovace z kosmického výzkumu a zkušenosti s budováním vesmírných obydlí využít při výstavbě budov na zemi a zlepšit tak prostředí, ve kterém žijeme.

Na to naváží další prezentace, které pokryjí širokou škálu témat od stavby chytrých budov jako nedílné součásti konceptu Smart City, příkladů inovativních konstrukčních řešení, eliminaci sucha a tepelných ostrovů až po problematiku vnitřního prostředí a jeho vlivu na člověka. Pozornost bude věnována také dílčím tématům cirkulární ekonomiky, hospodaření s vodou, automatizace budov či regenerace brownfieldů.

Po konferenci se můžete těšit na neformální galavečer s doprovodným programem, který nabídne vhodnou příležitost vyměnit si dojmy a zážitky nejen o konferenci s mluvčími a dalšími účastníky.

Tlumočení angličtina/čeština bude zajištěno.

Online registraci na konferenci a bližší program naleznete na www.setrnebudovy.cz

Konference je určena především pro developery, architekty, projektanty, konzultanty, výrobce a dodavatele materiálů a technologií, akademickou sféru a zájemce z řad široké veřejnosti.