Jsme neziskové občanské sdružení složené z předních osobností a lídrů českého nemovitostního trhu.


Best of Realty


BoR 2015

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ „BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT“
ZNÁ VÍTĚZE LETOŠNÍHO ROČNÍKU

Vydáno dne: 11-11-2015

Na slavnostním galavečeru byly dnes v Praze v Kongresovém sále České národní banky vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 17. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. O ocenění letos usilovalo celkem 37  projektů v pěti základních kategoriích. Dále byla udělena také Zvláštní cena poroty, Cena ARTN „Award for Excellence“, Cena čtenářů a nově také Cena Erste Corporate Banking pod patronací generálního partnera soutěže. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2015“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2014, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie také laici. Novinkou letošního ročníku bylo udělení Ceny Erste Corporate Banking pod patronací generálního partnera soutěže.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, kde bylo celkem 17 uchazečů o titul, porotci postavili nejvýše Rezidenci Na Dlouhé. V projektu v centru Olomouce, který dosáhl vynikajícího komerčního úspěchu, se snoubí moderní architektura s komfortním bydlením v klidné lokalitě, zasazená do privátního parku. Výjimečné umístění projektu podtrhuje výhled na dominanty Olomouce – metropolitní katedrálu sv. Václava a Klášterní Hradisko. 

Z obchodních center si vítězství odnáší Central Kladno. Jury ocenila vytvoření nové atraktivní destinace (jak z hlediska nájemního mixu, tak i dalších atributů), která slouží k nákupům, zábavě i společenskému vyžití obyvatel a návštěvníků největšího města Středočeského kraje. 

Mezi novými administrativními centry zvítězila Aviatica v Praze 5 za jasně pozitivní dopad na rozvoj lokality. Porota dále vyzdvihla jedinečnou architekturu, ekologickou šetrnost i komerční úspěch nové administrativní budovy, která vznikla na území bývalé továrny Waltrovka v Jinonicích.

V kategorii hotelů získal titul hotel PECR v Peci pod Sněžkou za svěží a vkusný projekt, který přispěl k dalšímu rozvoji cestovního ruchu v oblíbeném horském středisku pod naší nejvyšší horou. Nový apartmánový hotel s wellness svým moderním charakterem a kvalitními službami napomáhá přitáhnout do českých hor movitou klientelu.

Kategorii skladových a průmyslových areálů ovládl projekt VF Corporation, P3 Prague D8 za umožnění růstu a konsolidace jednoho ze stávajících nájemců, společnosti VF Corporation, v novém, efektivně navrženém distribučním centru, které zároveň využívá ekologických a energeticky úsporných prvků. 

Zvláštní cenu poroty letos získal Domov pro seniory Grand Park Havířov - soukromé pobytové zařízení poskytující dva typy registrovaných sociálních služeb: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Porota ocenila posun v kvalitě a rozsahu nabízených sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Domov nabízí zázemí  pro 150 klientů. Významnou součástí celého areálu je terapeutická meditační zahrada. 

Cena „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, patří Stavebnímu fóru. Bylo oceněno za pravidelný, konzistentní informační servis a objektivní zpravodajství ze světa developmentu, stavebnictví a architektury. Stavební fórum, které v příštím roce oslaví 15 let od svého založení, se stalo neoddiskutovatelnou součástí dění na české realitní scéně. Vedle vždy aktuální publicistiky jeho přínos spočívá v mapování legislativní problematiky napříč nemovitostním trhem a iniciování výměny informací v rámci široké profesní komunity. 

 Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Základní školy v Dobřichovicích, který soutěžil v kategorii Zvláštní cena poroty. 

Cenu Erste Corporate Banking udělil generální partner soutěže Šporkovskému paláci.

 ředseda odborné jury Pavel Kühn k letošnímu ročníku uvedl: „Sedmnáctý ročník soutěže odráží další pozitivní posun na trhu nemovitostí v České republice. Nominované projekty svou kvalitou dokumentují pokračující oživování developerského trhu ve všech hodnocených kategoriích. Nejvíce je to vidět na rezidenčním segmentu, v němž se konečně začínají prosazovat i regionální projekty, a také na kategorii kanceláří a logistických a průmyslových areálů. V posledně jmenovaném segmentu se jedná o tržní boom způsobený zejména nebývalým zájmem o nové plochy skladů. V oblasti obchodních ploch se letos na počtu přihlášených negativně projevila vyšší penetrace obchodních center, a proto byla kategorie doplněna i o retailové parky. Všem zúčastněným projektům přejeme, aby dokázaly naplnit svá předsevzetí a ambice. Aby byly přínosem nejen pro realizátory, ale zejména pro uživatele a rozvoj lokality, v níž se nacházejí.“

S  oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí 18. ročník. V průběhu roku 2016 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2015 a létem 2016.

Kompletní přehled projektů oceněných v 17. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty
1. místo - Rezidence Na Dlouhé, Olomouc; developer: Rezidence na Dlouhé Olomouc; architekt: CAM Architekti
2. místo - Rezidence Trojské výhledy, Praha 8; Codeco; Zdeněk Korch/FACT
3. místo - Dock River Watch, Praha 8; CRESTYL real estate; Ian Bryan Architects

Obchodní centra
1. místo - Central Kladno; CRESTYL real estate; Chapman Taylor International Services
2. místo - Obchodní centrum FRÝDA Frýdek-Místek; GEMO OLOMOUC, TK Development; KRR Architektura, PROJEKTSTUDIO EUCZ
3. místo - CPI Retail Park Čáslav; CPI Property Group; MYDAT

Nová administrativní centra
1. místo - Aviatica, Praha 5; Penta Investments; Jakub Cigler Architekti
2. místo - Riverview, Praha 5; Skanska Property Czech Republic; švédské architektonické studio Tengbom
3. místo - BLOX, Praha 6; bpd development (IVG ČR, s.r.o.); DAM 

Hotely
1. míst - PECR – Apartments Hotel, Pec pod Sněžkou, K2 invest; Ing. arch. Zdeněk Kozub
2. místo - Boutique Hotel Golden Key, Praha 1; Madestan; Ateliér TŠ
3. místo - Motel One, Praha 1; NP30; STOPRO                      

Skladové a průmyslové areály
1. místo - VF Corporation, P3 Prague D8; P3 Logistic Parks; Astra 92
2. místo - Amazon Fulfillment Centre, Dobrovíz; Panattoni Europe; Rota Group
3. místo - CTPark Divišov, Divišov-Měchnov; CTP; Václav Hlaváček, Ateliér Studio 8

Zvláštní cena poroty
Domov pro seniory Grand Park Havířov
Developer: EBM Partner
Architekt: EBM - Expert Building Management

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence - Stavební fórum

Cena čtenářů mediálních partnerů
Základní škola v Dobřichovicích, soutěžící v kategorii Zvláštní cena poroty
Investor: Město Dobřichovice
Architekt: Šafer Hájek Architekti

Cena Erste Corporate Banking - Šporkovský palác

Crest Communications online tiskové středisko:
http://www.crestcom.cz/cz/klient/?id=5
Kamila Čadková, tel.: 222 927 111, e-mail: kamila.cadkova@crestcom.cz
(zde lze také získat fotografie oceněných projektů)